Jaké koření na ryby?

Koření je při přípravě rybích pokrmů skutečně hodně důležité, to vám řekne každý znalec rybích pokrmů. Ty správné přísady v koření na ryby vám totiž pomohou jak eliminovat typický rybí zápach již v průběhu vaření, ale také jsou schopny dodat ten správný gurmánský šmrnc samotnému pokrmu!

Důležité je určitě zmínit i to, že ne všechny přísady se dají dát dohromady s jemným rybím masem a v jisté míře se také liší koření a přísady pro pečené nebo smažené ryby. Vývary a rybí polévky jsou pak kapitolou sami pro sebe.

 

rybi_koreni

 

Pokud jde tedy o smaženou rybu, tak ta v samotném základu moc koření nepotřebuje. V podstatě by ji mohlo stačit jenom posolit. Pokud však budete chtít dosáhnout o kousek jemnější chuti, můžete maso pokapat citrónem, či posypat mletým černým pepřem. Pokud tedy nemáte rádi přílišné gastronomické experimenty, můžete vyzkoušet naši citronovou nebo třeba limetkovou sůl, která takto v základu rybu perfektně dochutí. Pokud však přece jenom rádi experimentujete, můžete zabrousit do dalších druhů koření, které dokáží rybu posunout zase o kousek dál. Určitě nic nezkazíte špetkou koriandru nebo třeba kmínu (pokud jste samozřejmě příznivcem tohoto koření). Sázkou na jistotu u ryb je také česnek, ze kterého můžete připravit skvělou marinádu.

Pro pečené ryby platí v podstatě stejná, respektive podobná pravidla jako pro ryby smažené. Oblíbenou technikou je příprava v s solných krustách. Zde můžete opět využít a vybrat si z široké nabídky různých typů solí - dle vašich chuťových preferencí. V konečném důsledku se dají všechny ryby výborně kombinovat s oblíbenými bylinkami jako je petrželka, bazalka, fenykl nebo tymián.

Většinu těchto přísad najdete našem univerzálním koření na ryby. Pokud nebudete mít někdy čas vymýšlet, jakým způsobem rybu připravit či dochutit, určitě neuděláte chybu, když sáhnete právě po něm!